top of page
caltest-logo-e1598007841239.png

STS Battery Element Testers

1656_1657_Website-2_edited.png

     STS Akü Elemanı Test Cihazları, eksik ve hasarlı ayırıcılar dahil olmak üzere kurşun asit akülerdeki montaj seviyesi yalıtım kusurlarının tespiti için benzersiz bir yöntem sağlar.

     Bataryayı doldurmadan ve şarj etmeden önce bu tür arızaların tespiti, maliyetli ıslahı en aza indirir. Geleneksel AC dielektrik testleri bu tür hataları tespit edebilir, ancak nemli hücre uygulamalarında zararlı ısı üretebilir. Bu sınırlamanın üstesinden gelmek için STS, ortalama enerjiyi en aza indirirken dielektrik malzemeye uygulanan stresi en üst düzeye çıkarmak için yüksek voltajlı, kısa süreli bir darbe kullanan test cihazları geliştirmiştir. Amaç, bir arıza durumunda akım akışına neden olacak yeterli gerilimi sağlamaktır. Bu teknik, bir AC testi ile meydana gelebilecek aşırı ısınmadan kaynaklanan hasarı ortadan kaldırırken güvenilir arıza tespitine olanak tanır.

     Tüm test cihazları, çok çeşitli ayırıcı aralıklarını ve tiplerini barındıran 3.000 volt tepe çıkışlı ayarlanabilir bir test voltajına sahiptir. Yüksek voltajın dayanıklı katı hal anahtarlaması, yüksek hacimli uygulamalar için güvenilirliği garanti eder. Okunması kolay dijital ekranlar, uygulanan voltaj ve kaliteli yeniden okuma için okumalar sağlar. Basit bir kurulum prosedürünün ardından, işlem tamam / devam etmektir ve sonuçların operatör tarafından yorumlanmasını gerektirmez. Test voltajı, birlikte verilen güvenlik probları kullanılarak uygulanır. Bir arıza meydana geldiğinde, yüksek voltaj kesilir ve hem sesli hem de görsel alarmlar operatörü arızaya karşı uyarır.

     TEMEL AVANTAJLAR
Yüksek hassasiyetli test voltajı, ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırır.
Şortları test eder ve akü elemanlarında açılır.
Yüksek hacimli üretim testini desteklemek için kısa test süreleri.
Daha düşük eğitim maliyeti için basit kullanıcı arayüzü / kolay kullanım.
Geniş, okunması kolay renkli arkadan aydınlatmalı LCD.
Sesli alarm, net geçti / kaldı göstergeleri sağlar.
İstatistiksel proses kontrolü için veri toplama için uzak bilgisayar arayüzleri.
Çıkarılabilir güvenlik probları, operatör güvenliğini ve gerektiğinde kolay değiştirme sağlar.
Ekranda yıllık kalibrasyon zamanı hatırlatması.
USB standardı, RS232 seçeneği, PLC seçeneği.
Kilitleme özelliği, ürün arızalanırsa yüksek voltajı kapatır.

STS 1657

Broşür İndir

STS 1656

Broşür İndir

bottom of page