top of page

HELYUM KAÇAK TEST CİHAZLARI

Helium Leak Detectors

Herhangi Bir Kaçak Tespit Uygulamasında Kararlılık ve Performans Sağlayın
Agilent’in kaçak tespit çözümleri, araştırma, vakum ve endüstriyel proses sistemlerinin güvenliğini, güvenliğini ve tutarlı performansını garanti eder. Helyum Kaçak Dedektörümüz (HLD), PHD-4 algılayıcımız ve C15 bileşen kaçak dedektörümüz, bir dizi endüstriyel uygulamadaki sızıntıları doğru ve verimli bir şekilde tespit eden sağlam, hassas ve kullanımı kolay cihazlardır. Temiz araştırma uygulamaları için, HLD konfigürasyonları temiz, kuru, sessiz kaydırmalı vakum pompaları kullanır. Sızıntı dedektörlerimiz, maksimum verimlilik için otomatik başlatma ve kalibrasyon, yerleşik uygulama kurulumları ve herhangi bir sızıntı tespit sürecini basitleştirmek için bir dizi aksesuar içerir.

HLD  Helyum Kaçak Dedektörü
Agilent HLD Kaçak Dedektörü, kapalı cihazlarda veya sistemlerde çok küçük sızıntıları bulmak ve / veya ölçmek için bir izleyici gaz olarak kullanılan helyumu tespit etmek için ayarlanmış bir kütle spektrometresi kullanır. Kompakt, çok kullanımlı HLD , hem hassas bir cihaz hem de sağlam bir iş gücüdür, kullanımı kolay bir dokunmatik ekran arayüzü ve kullanıcıları hızlı bir şekilde güçlü yeteneklere bağlayan menü yapısına sahiptir. Yerleşik uygulama kurulumları test döngülerini kısaltır ve kurulumlar tekrarlanabilirliği sağlamak için kaydedilebilir. Bir masaya, tezgaha veya arabaya kolayca sığar.

Kapalı birincil vakum pompası, test parçalarının veya sistemlerin yağ kirlenmesi riskini ortadan kaldıran, yağsız salyangoz / diyafram kombinasyonlu bir pompadır (pompalama hızı: 3 m3 / saat  ila  30 m3 / saat değişen modeller).

PHD-4 Sniffer
PHD-4 sniffer kaçak dedektörü hafif ve sağlam bir algılayıcıdır, 2 ppm kadar düşük helyum konsantrasyonlarına duyarlıdır - 5 x 10-6 atm-cc / sn sızıntı oranına eşdeğer, kabarcık testinden çok daha üstün, boya nüfuz ediciler ve basınç azalması. PHD-4'ün hassasiyeti, Agilent’in tescilli ve patentli SIPD (Seçici İyon Pompası Algılama) teknolojisi ile sağlanır.

Otomatik başlatma, kendi kendine test ve kalibrasyon ile PHD-4'ün minimum eğitimle kullanımı kolaydır. 4 saatlik çalışma süresine sahip şarj edilebilir bir pil takımı ile çalışır.

HLD.webp
PHD4.webp
bottom of page